„BIM Forum Vilnius 2016“ metu buvo išrinkti ir geriausi Lietuvos „OpenBIM“ projektai šiose nominacijose:
- Geriausias integruotas BIM projektas.
- Geriausias konstrukcijų projektas.
- Geriausias inžinerinių sistemų projektas.
- Geriausias BIM projektas interneto lankytojų nuomone.
- Geriausias BIM projektas forumo dalyvių nuomone.
Konkurse dalyvavo 14 BIM projektų, kuriuos vykdė Lietuvos įmonės. Kompetetinga komisija projektus vertino pagal daugelį kriterijų. Pagrindiniai jų: BIM modelių kompleksiškumas, detalumas; BIM modelio kokybės kriterijai; BIM proceso organizavimo kriterijai. Geriausius statinius taip pat rinko ir interneto lankytojai bei forumo dalyviai.
Pagrindiniu laimėtoju „BIM Forum Vilnius 2016“ didele balsų persvara tapo UAB „Hugaas Engineering“ projektas – Norvegijoje įgyvendinamas administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“. Šis trijų aukštų biurų pastatas, su perspektyva ateityje pristatyti dar porą aukštų, pelnė net du laimėjimus ir apdovanotas kaip „Geriausias integruotas BIM projektas“ bei „Geriausias inžinerinių sistemų projektas“.
Bendrovės „Hugaas Engineering“ direktorius Paulas Daugalis teigė, kad šios nominacijos – tai pelnytas intensyvaus ir sudėtingo proceso įvertinimas: „Visus projekto sprendinius derinome nuotoliniu būdu, tai leido daryti automatizuota BIM technologijų sistema, kuria jau seniai naudojamės kaip efektyviausia ir patogiausia, įgyvendindami ne tik komercinius, bet ir viešosios paskirties projektus.
Žymiai sumažėjo žmogiškojo faktoriaus įtaka – klaidų skaičius, tuo pačiu ir korekcijų būtinybė – visiškai minimali. Sutaupėme daug laiko ir išteklių. Visi projekto sprendiniai su Norvegijoje esančiais užsakovu, rangovu ir pagrindiniu konstrukcinės dalies skyriumi buvo derinami pasitelkiant 3D vaizdus iš projekto modelių bei naudojant IFC failus.“
„Geriausio konstrukcijų projekto“ „BIM Forum Vilnius 2016“ apdovanojimą pelnė UAB „Concretus designers“ už Norvegijoje suprojektuotą „Statoil“ biurų pastatą seisminėje zonoje ant jūros kranto. Bendrovės „Concretus designers“ vadovas Rytis Mušauskas pasakojo, kad šis 11 tūkst. kv. metrų pastatas – vienas iš daugelio įmonės inžinerinių projektų, atliekamų BIM: „Dirbame Skandinavijos rinkai, kur darbas BIM technologijomis – ne naujiena, o būtinybė. Kitaip neatlaikytume konkurencijos, nes skandinavai – pripažinti lyderiai skaitmeninėje statybų rinkoje“. Pasak R. Mušausko, nors investicijos į BIM programą buvo didelės, skaitmeninių integruotų technologijų dėka projektas buvo įgyvendintas dukart greičiau.
„Statoil“ biurų pastatą geriausiu išrinko ir konferencijos „BIM Forum Vilnius 2016“ dalyviai.
„Panevėžio statybos tresto“ projektuotojų parengtas Vilniaus universiteto jungtinio gyvybės mokslų centro pastato projektas pelnė „Geriausio BIM projekto” vardą remiantis interneto lankytojų sprendimu.