Kas yra integruotas BIM? Kaip sėkmingai ir efektyviai įgyvendinti BIM technologijas visuose projekto etapuose – nuo konceptualaus projekto, statybų, gamybos iki objekto eksploatacijos? Balandžio 8 d. Vilniuje įvykusio „BIM Forum Vilnius 2016“ metu integruoto visų statinio dalių projektavimo patirtimi, inovacijomis ir jau sukurtais objektais domėjosi projektų vystytojai, skaitmeninės statybos technologijų žinovai ir statybų specialistai.

Renginio akimirkos

„BIM technologijų taikymas idealiu atveju turėtų prasidėti nuo projekto koncepcijos kūrimo ir pereiti į techninį projekto etapą bei paskesnius etapus. Dar labai svarbu, kad visa projekto komanda pasirinktų ne tik suderintas technologijas, bet ir informacijos apsikeitimo modelius naudojant IFC standartus atitinkantį failų formatą. Esminis reikalavimas BIM programinei įrangai – galimybė gauti visų projekto dalių IFC failus ir išsiųsti savo kurtą informaciją. Be šių galimybių projektai nebus efektyvūs“, – akcentavo E. Beržanskis.

Forumo dalyvius pasveikinęs VŠĮ „Skaitmeninė statyba” ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas taip pat akcentavo BIM technologijų taikymo svarbą ne tik privačiame, bet ir viešajame sektoriuje. Pasak D. Gedvilo, tenka tik apgailestauti, kad kol kas viešuosiuose konkursuose nėra reikalaujama taikyti BIM technologijų standartų.

„Newforma Inc.“ direktorius Centrinei ir Rytų Europai Andres Garcia Damjanov

„Newforma Inc.“ direktorius Centrinei ir Rytų Europai Andres Garcia Damjanov

 „BIM Forum Vilnius 2016“ pranešimus skaičiusieji svečiai iš Vokietijos, Austrijos ir Rusijos pabrėžė, kad Europos ir pasaulio kontekste Lietuva yra vertinama kaip sparčiai BIM technologijas įsisavinanti ir progresuojanti šalis.

Apie komunikacijos svarbą integruotame statybų procese konferencijoje kalbėjęs „Newforma Inc.“ direktorius Centrinei ir Rytų Europai Andres Garcia Damjanov pasidžiaugė, kad per paskutiniuosius metus mūsų šalyje sukurti ir įgyvendinami BIM projektai gali lygiuotis į šioje srityje lyderiaujančias Skandinavijos šalis: „Lietuva BIM projektų kiekiu lenkia Austriją, Vokietiją, daug kitų Centrinės ar Rytų Europos šalių. Galite didžiuotis savo pasiekimais skaitmeninių statybos technologijų taikyme.“

„BIM technologijos ne tik skatina efektyviai komunikuoti visuose projekto etapuose, bet yra ir puikus kolektyvinis proto lavinimas“, – įdomų požiūrį išreiškė Novosibirsko universiteto Architektūros, dizaino ir menų katedros profesorius Vladimir Talapov. Pristatęs pagrindines klaidas diegiant BIM, profesorius akcentavo konsultacijų ir darbuotojų mokymo, kaip dirbti BIM aplinkoje, svarbą. Taip pat pabrėžė, jog naudojant BIM projektavimui skirto laiko sąnaudos pradžioje padidėja, bet vėlesniuose etapuose sumažėja nuo 50 iki 80 proc.

BIM Forum 2019 Bilietai

BIM Forum 2016 Renginio leidinys

Leidinys BIM Forum Vilnius 2016