Sporto paskirties pastatas Alytuje

Projekto aprašymas

Projektuojama teniso salė blokuojama prie esamų mokyklos ir sporto salės pastatų. Pastato cokoliniame aukšte bus sporto salė dviems teniso kortais ir žiūrovų tribūnomis. Esamo mokyklos pastato rūsyje įrengiama jėgos sporto šakų treniruočių salė su persirengimo patalpomis, san. mazgais, dušais ir pagalbinės patalpos.

Pagrindinis įėjimas į projektuojamą pastatą numatytas per esamą mokyklos pastatą. Esamas mokyklos pastatas renovuojamas: apšiltinamos atitvarinės konstrukcijos, įrengiamas vėdinamas fasadas.


Pretendavimas į „OpenBIM Awards 2016″ nominacijas


Geriausias integruotas BIM projektas


Geriausias konstrukcijų projektas


Geriausias inžinerinių sistemų projektas


Sporto paskirties pastatas Alytuje

Sporto paskirties pastatas Alytuje, UAB Ugira, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Projektą pristato:

uab-ugira

Užsakovas:

Alytaus suaugusiųjų ir jaunimo mokykla

BIM projektuotojai:

 • Architektūra: UAB „Ugira“
 • Pamatinės ir monolitinės konstrukcijos: UAB „Ugira“
 • Antžeminės Konstrukcijos: UAB „Ugira“
 • ŠVOK: UAB „Ugira“

BIM programinė įranga:


Architektūra – „ArchiCAD“


Konstrukcijos – „Tekla Structures“Dlubal RFEM


ŠVOK – „DDS-CAD“


Projekto etapai/procesai, atlikti BIM aplinkoje:

OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

BIM proceso realizavimas

BIM procesą organizuoti nebuvo sudėtinga, kadangi visų dalių projektuotojai dirba vienoje įmonėje. Projekto modeliu – IFC failu – buvo keičiamasi vidiniame įmonės serveryje. Turėjome galimybę aptarti visus kylančius klausimus gyvai ir nedelsiant. Užsakovui bei ekspertams taip pat buvo pateiktas IFC failas. Be to, užsakovui buvo pateiktas BIMx failas.

Pagrindinės konstrukcijos ir naudojamos medžiagos:

   • Pamatai – monolitinio gelžbetonio poliai;
   • Lauko sienos – daugiasluoksnės sieninės plokštės;
   • Rūsio sienos – g/b monolitinės plokštės, iš išorės apšiltintos putplasčiu;
   • Konstrukcinė schema: kolonos – surenkamo g/b; metalinės santvaros; denginys iš profiliuoto metalinio pakloto;
   • Fasadų apdaila – pluoštinio cemento fasadinės plokštės, derinamos prie esamo pastato.

Pagrindiniai inžinerinių tinklų sprendiniai:

   • Elektros instaliacija – suprojektuoti pastato elektros jėgos ir apšvietimo tinklai. Numatytas 1200Lx. teniso kortų apšvietimas;
   • ŠVOK. Suprojektuotos šios sistemos: orinio šildymo – sporto salių ir treniruočių patalpose, grindinio šildymo – buitinių patalpų šildymui, rekuperacinė vėdinimo sistema – naujoms patalpoms vėdinti, vėsinimo sistema – teniso kortams;
   • Apsauginė ir gaisrinė signalizacija – apsauginės signalizacijos sistemą prijungta prie esamo pastato sistemos, suprojektuota nauja gaisrinė signalizacija (adresinė sistema);
   • Vandentiekis – nuotekos. Pastate suprojektuoti šalto, karšto ir priešgaisrinio vandentiekių tinklai. Rekonstruojamuose esamuose mokyklos pastatuose, kurie nesusiję su naujai projektuojamu sporto kompleksu, pakeisti karšto ir cirkuliacinio vandentiekio tinklai. Suprojektuoti vidaus buitinės ir lietaus nuotekų tinklai.

Projekto specifika ir išskirtinumas

Projektas ypatingas tuo, kad prie esamų, skirtingo dydžio pastatų reikėjo priblokuoti didelio tūrio pastato dalį su rūsiu. Reikėjo įvertinti reljefo aukščių skirtumą, funkcionaliai sujungti pastatus į vieną visumą, prisiderinti prie neseniai pastatytos sporto salės architektūrinės išraiškos.

Sporto paskirties pastatas Alytuje, UAB Ugira, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Ernestas Beržanskis, Intelligent BIM Solutions, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016UAB „Ugira“ – viena iš nedaugelio įmonių, kurios ryžtingai ėmėsi kompleksiškai diegti BIM ir vos per metus pasiekė tokių gerų rezultatų  – parengė 4 integruotus BIM projektus. Kitaip tariant, mažiau kalbų – daugiau darbų. Tokia vadovo nuostata ir lėmė rezultatus. Turbūt kiekvienas norėtume dirbti su taip mąstančiais ir veikiančiais partneriais“

UAB „Ugira“ vadovas Aloyzas Jurdonas„Neabejoju, kad įmonės, kurios įsisavins  statinio informacinio modeliavimo sistemą, turės nepalyginamai didesnes galimybes laimėti statybos paslaugų sektoriaus  viešuosius pirkimus“.

Nauda statybos proceso dalyviams

Nauda užsakovui

BIM nauda NT vystytojams

Užsakovas turėjo galimybę išsamiau susipažinti su projektu, suvokti pastato erdvinį – tūrinį sprendimą.

Nauda projektuotojams

BIM nauda projektuotojams

Efektyvesnis bendravimas tarp projekto dalių, galimybė išvengti neatitikimų ir klaidų. Įmonė sėkmingai per itin trumpą laiką įvaldė naujas BIM programas bei įrodė, kad skaitmeninis modeliavimas tinka ir nedideliems objektams.

Nauda statybininkams, gamybininkams

BIM nauda statybai ir gamybai

Visapusiška BIM technologijos nauda – klaidų sumažėjimas iki minimalaus skaičiaus, gerokai mažėjanti bendra statinio kaina ir laiko sąnaudos, spartesnis darbo koordinavimas ir komunikacija tarp užsakovų, statytojų ir statinius projektuojančių įmonių.