Prekybos centras NORDIKA

Projekto aprašymas

Prekybos slėnio „Nordika“ (Vikingų g. 3, Vilnius) projektas parengtas dviem etapais: pirmasis etapas baigtas 2015 m., antrojo etapo atidarymas numatytas 2016 m. pavasarį. Abiejų etapų bendras plotas: apie 38,000m²; Projekto statybos kaina: apie 25 mln. eurų. Prekybos slėnyje įsikurs daugiau nei 40 skirtingo dydžio parduotuvių, restoranų ir kavinių.

„Nordikos“ projektas rengtas pagal BIM principus nuo pat koncepcijos stadijos, parengiant pilną visų dalių trimatį modelį, kuris generalinio rangovo „AB YIT“ buvo sėkmingai realizuotas.


Pretendavimas į „OpenBIM Awards 2016″ nominacijas


Geriausias integruotas BIM projektas


Geriausias konstrukcijų projektas


Geriausias inžinerinių sistemų projektas


Prekybos centras NORDIKA Vilniuje

Prekybos centras NORDIKA, UAB „Descon“, UAB „Unitectus“, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Projektą pristato:

uab-unitectusuab-descon

Užsakovas:

UAB „VPH“

BIM projektuotojai:

  • Architektūra: UAB „Unitectus“
  • Pamatinės ir monolitinės konstrukcijos: UAB „Descon“
  • Antžeminės Konstrukcijos: UAB „Descon“

BIM programinė įranga:


Architektūra – „Revit Architecture“


Konstrukcijos – „Tekla Structures“


ŠVOK – „Revit MEP“


VN – „Revit MEP“


Projekto etapai/procesai, atlikti BIM aplinkoje:

OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

BIM proceso realizavimas

BIM procesas buvo pradėtas rengiant architektūrinį modelį techninio projekto stadijoje. Detali modelio informacija buvo panaudota pristatant projektą užsakovui, priimant didžiąją dalį sprendimų, taip pat rangovų parinkimo konkurse.

Prieš pradedant rengti darbo projektą buvo nuspręsta išplėsti BIM apimtis, įtraukiant tiek konstrukcijų, tiek inžinerinių sistemų modelius. Pasinaudojant „Tekla BIMSight“ platforma buvo sukurta paprasta ir efektyvi projekto valdymo ir koordinavimo sistema, sujungianti skirtigomis programomis kuriamą projekto informaciją ir vykstanti realiu laiku. Visą projektavimo procesą užsakovai galėjo stebėti kompiuteriu ir, vos atlikus korekcijas, galėdavo pareikšti savo nuomonę. Buvo sutaupyta daug brangaus laiko nereikalingiems susitikimams ir posėdžiams. Visas didžiulio ir sudėtingo pastato darbo projektas buvo sėkmingai parengtas architektams ir konstruktoriams akis į akį nesusitikus nė karto.

Naudojantis BIM įrankiais visa reikiama informacija – medžiagų kiekiai, specifikacijos, savybės, darbų pobūdis – buvo užšifruoti ir saugoti vienoje, visiems statybų dalyviams prieinamoje, vietoje.


Projekto specifika ir išskirtinumas

Tai vienas iš pirmųjų Lietuvoje tokio sudėtingumo BIM projektų. Visų sričių projektuotojų rengiama dokumentacija buvo sėkmingai sujungta į vientisą trimatį pastato modelį, iš kurio ir buvo generuojami darbo brėžiniai. Netikslumų skaičius buvo minimalus – daugiau nei 1200 tonų metalo konstrukcijos sumodeliuotos, pagamintos ir sumontuotos be nei vieno neatitikimo ar klaidos. Projektas parengtas ir realizuotas itin glaustais terminais.

Prekybos centras NORDIKA, UAB „Descon“, UAB „Unitectus“, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Nauda statybos proceso dalyviams

Nauda užsakovui

BIM nauda NT vystytojams

Galimybė stebėti projektavimo procesą iš arti, matant vizualius ir nespecialistams suvokiamus trimačio modelio vaizdus. Didesnis užtikrintumas dėl projektinės dokumentacijos tikslumo parenkant rangovą.

Nauda projektuotojams

BIM nauda projektuotojams

Paprastesnis ir tikslesnis koordinavimas tarp skirtingų projekto dalių. Automatiškas kiekių ir specifikacijų generavimas, sumažinantis klaidų skaičių iki minimumo. Efektyvus ir mažiau resursų reikalaujantis projekto valdymas.

Nauda statybininkams, gamybininkams

BIM nauda statybai ir gamybai

Minimalus netikslumų, klaidų ir perdarymų skaičius. Tikslesnis kiekių skaičiavimas ir aiškesnis kaštų ir sąnaudų planavimas. Greitesnis ir išsamesnis keitimasis informacija.