Administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“ Norvegijoje

Projekto aprašymas

3 aukštų „Mooya Fellesbygg“ administracinės paskirties pastatas su perspektyva pastatyti dar papildomus 1-2 aukštus. Laikantis karkasas ir inžinerinės sistemos projektuotos su šia perspektyva.

„Hugaas group“ yra šio projekto vystytojas, rangovas ir projektuotojas. Pirmas, antras ir dalis trečiojo aukšto yra skirti nuomai. Projektavimo eigoje būsimi nuomininkai (ofisai, parduotuvės, sporto centras) dalyvavo derinant dalį projekto sprendinių (inžinerinių sistemų vietos, vartai, tam tikri pločiai, kaip įtakos jų baldų išdėstymus ir pan). 3D modelis buvo neatskiriama to dalis.

Realus projektavimo ir pastato „dėžės“ statybos terminas truko 7 mėnesius. Projektavimas ir statybos darbai vyko iš dalies lygiagrečiai.


Pretendavimas į „OpenBIM Awards 2016″ nominacijas


Geriausias integruotas BIM projektas


Geriausias konstrukcijų projektas


Geriausias inžinerinių sistemų projektas


Administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“ Norvegijoje

Administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“, HUGAAS Engineering, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Projektą pristato:

HUGAAS Engineering

Užsakovas:

„Hugaas group“

BIM projektuotojai:

  • Architektūra: „Hugaas group“, „Hugaas Engineering“
  • Pamatinės ir monolitinės konstrukcijos: „Siv.ing Arne Vaslag AS“
  • Antžeminės Konstrukcijos: „Hugaas Engineering“
  • ŠVOK: „Hugaas Engineering“
  • VN: „Hugaas Engineering“
  • Elektra: „Hugaas Engineering“

BIM programinė įranga:


Architektūra – „ArchiCAD“


Konstrukcijos – „Dlubal“, „Tekla“


ŠVOK – „DDS-CAD“


VN – „DDS-CAD“


Elektra – „DDS-CAD“


Projekto etapai/procesai, atlikti BIM aplinkoje:

OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

BIM proceso realizavimas

Projekto dalys buvo rengiamos vienoje įmonėje, dalyvavo 8-10 projektuotojai. Projekto eigą sekė užsakovas/rangovas ir projektavimo biuras iš Norvegijos. BIM koordinatorius buvo atsakingas už projekto dalių suderinamumą.

Buvo atliekamas kassavaitinis „BIMclash“ tikrinimas. Tačiau projekto intensyvumas buvo didelis ir netolygus, todėl papildomai sprendinių suderinamumas buvo atliekamas pagal poreikį. Sprendinių priėmimas buvo intensyvus, nes lygiagrečiai vyko statybos ir konstrukcijų gamyba.


Projekto specifika ir išskirtinumas

Projektas vystomas Norvegijoje, todėl projektavimo eigoje sprendiniai su užsakovu/rangovu, taip pat su konstrukcinės dalies pagrindiniu skyriumi, kurie visi yra Norvegijoje buvo derinami daugiausia nuotoliniu būdu, pasitelkiant 3D vaizdus iš projekto modelių bei naudojant IFC failus.

Perdangų rangovas „Contiga“ naudojo mūsų metalo IFC modelį paruošiant perdangų geometriją ir sukuriant IFC failą perdangoms taip pat.

Trumpi projektavimo ir gamybos terminai: projektavimas ir metalo konstrukcijų gamyba vyko iš dalies lygiagrečiai.

Inžinerinės sistemos tam tikruose taškuose su konstruktyvu/architektūra buvo labai komplikuotos (3 aukštas).

Administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“, HUGAAS Engineering, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Ernestas Beržanskis, Intelligent BIM Solutions, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016„BIM technologijas „Hugaas“ grupė  savo iniciatyva ryžtingai ėmė naudoti nuo pat pradžių, siekdami efektyvumo ir kokybės. Jie sugebėjo išnaudoti BIM sukurtą vertę tiek gamyboje, tiek satybų aikštelėje kontroliuodami satybos darbus. Šis projektas yra puikus pavyzdys kaip siekiant sugretinti procesus kiti gamintojai yra įtraukiami į bendrą modeliavimą.“

Nauda statybos proceso dalyviams

Nauda užsakovui


BIM nauda NT vystytojams

Užsakovas projektavimo eigoje mato sudėtingesnius sprendinius vizualiai ir gali teikti pastabas. Realus projekto vizualumas užsakovui labai patinka ir jis supranta projektą, todėl gali teisingai priimti sprendimus ir tvirtinti etapinius sprendinius.

Nauda projektuotojams


BIM nauda projektuotojams

Klaidų kiekis dėl geometrijos neatitikimo sumažėja iki minimumo. Lengviau integruoti projekto dalis tarpusavyje. Pusiau automatinis brėžinių generavimas. Sumažėja tikimybė žmogiškosioms klaidoms.

Nauda statybininkams, gamybininkams


BIM nauda statybai ir gamybai

Kadangi apie 80proc. gaminių ir medžiagų atvyksta iš Lietuvos, o aikštelėje tik montuojami, jų geometrija turi būti tiksli, nes korekcijos labai brangios. Statybininkai, gamybininkai jau yra įpratę, kad sprendiniai yra tikslūs, o brėžiniai detalūs. Jie gali koncentruotis tik į gamybos ir statybos organizavimą.