STATOIL biurų pastatas Norvegijoje

Projekto aprašymas

Suprojektuotas „Statoil“ ofiso pastatas ant jūros kranto. Bendras pastato plotas apie 11000 m2, jame tilps 600 darbo vietų. Projektuojant pastatą buvo įvertintas galimas žemės drebėjimo poveikis.

Projekto dalių koordinavimą atliko HENT AS naudodami „Solibri model checker“ programinę įrangą. Buvo atliekami automatizuoti susikirtimų („clash“) patikrinimai, spausdinamos ataskaitos, kurios perduodamos projekto dalyviams.

Statybininkai, gamybininkai, logistai ir projektuotojai atliko planavimą 3D modelyje, planavimas buvo kasdien atnaujinimas, taip buvo pasiektas tik aktualios (galutinės) informacijos naudojimas.

Pastato fasadai taip pat buvo projektuojami 3D aplinkoje, juos projektavo, gamino ir montavo UAB „Staticus“.


Pretendavimas į „OpenBIM Awards 2016″ nominacijas


Geriausias integruotas BIM projektas


Geriausias konstrukcijų projektas


Geriausias inžinerinių sistemų projektas


„Statoil“ biurų pastatas Norvegijoje

Statoil biurų pastatas Norvegijoje, Concretus Designers, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Projektą pristato:

Concretus Designers Logo OpenBIM Awards 2016

Užsakovas:

„Hent AS“

BIM projektuotojai

  • Architektūra: „SJ arkitekter“
  • Pamatinės ir monolitinės konstrukcijos: „Norconsult“
  • Antžeminės Konstrukcijos: „Concretus Designers“, UAB
  • ŠVOK: „Sweco Norge“ AS
  • VN: „Sweco Norge“ AS
  • Elektra: „Harstad Elektro“

BIM programinė įranga


Architektūra – „Revit 2015“


Konstrukcijos – „Tekla Structures“


ŠVOK – „MagiCAD“


VN – „MagiCAD“


Elektra – „Revit 2015“


Projekto etapai/procesai, atlikti BIM aplinkoje

OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

BIM proceso realizavimas

Nuo projekto pradžios buvo suderinta koordinačių sistema (modelių įterpimo taškas, pasukimas, nulinė altitudė), kurią privalėjo naudoti visų projekto dalių projektuotojai. Tai yra būtina siekiant užtikrinti sklandžią BIM proceso eigą. Taip pat buvo nustatyta projekto dalių IFC failų talpinimo tvarka projekto serveryje ir failų struktūra (pavadinimas, faile esančios informacijos detalumas).

Projekto dalių koordinavimą atliko HENT AS naudodami „Solibri model checker“ programinę įrangą. Buvo atliekami automatizuoti susikirtimų („clash“) patikrinimai, spausdinamos ataskaitos, kurios buvo perduodamos projekto dalyviams.

Statybininkai, gamybininkai, logistai ir projektuotojai atliko planavimą 3D modelyje. Planavimas buvo kasdien atnaujinimas, taip buvo pasiektas tik aktualios (galutinės) informacijos naudojimas. Remiantis 3D modelyje esančia informacija automatizuotu būdu buvo tikrinama, ar nėra klaidų tiekimo grandinėje, o atsiradę netikslumai ištaisomi.


Projekto specifika ir išskirtinumas

Dalis pastato stovės ant vandenyje dirbtinai suformuoto pagrindo. Pastatas suprojektuotas seisminėje zonoje, todėl jo konstrukcijos suprojektuotos taip, kad atlaikytų žemės drebėjimo apkrovas.

Pastatai dėl netipinės „V“ formos plane buvo atskirti deformacine siūle. Surenkamo gelžbetonio gaminiai buvo plukdomi laivais ir sandėliuojami už kelių šimtų metrų nuo statybvietės esančioje prieplaukoje.

Gaminio krovimo į laivus ir sandėliavimo krantinėje planavimas buvo labai svarbus etapas, siekiant užtikrinti sklandų statybos darbą.

Statoil biurų pastatas Norvegijoje, Concretus Designers, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Ernestas-Berzanskis-CEO-Intelligent-BIM-SolutionsIšdirbtas montavimo, iškrovimo ir pristatymo eiliškumas, panaudojant modernias BIM technologijas, leidžia organizuoti statybos logistiką tiesiai iš laivų į statybos vietą. Tai suteikia milžinišką konkurencinį pranašumą Markučių grupei.

Nauda statybos proceso dalyviams

Nauda užsakovui

BIM nauda NT vystytojams

Užsakovas viso projekto metu turėjo detalią informaciją apie projekto eigą. IFC modelių pagalba buvo lengva koordinuoti rangovų darbus.Visos problemos buvo išspręstos projektavimo metu prieš gaminiams pasiekiant statybvietę, todėl buvo išvengta nuostolių dėl klaidų taisymo ir statybų prastovų.

Nauda projektuotojams

BIM nauda projektuotojams

Projektuotojai, gaudami užduotis IFC formatu, sutaupė daug laiko informacijos skaitymui ir išvengė klaidų, atsirandančių dėl skirtingo 2D informacijos interpretavimo. Naudojant Tekla Structures buvo greitai randami pokyčiai atnaujintuose IFC failuose.

Nauda statybininkams, gamybininkams

BIM nauda statybai ir gamybai

Gamybininkai naudojo 3D modelį kaip pagalbinį įrankį, palengvinantį ir pagreitinantį 2D brėžinių skaitymą. Iš modelio eksportuota informacija buvo naudojama automatizuotu būdu gaminti armatūros tinklus ir lankstinius, užsakinėti medžiagas, taip taupant laiką ir užtikrinant darbų kokybę bei išvengiant klaidų. Statybininkai, naudodami 3D modelį, aikštelėje išvengė 2D brėžinių skaitymo klaidų, sutaupė laiko aiškinantis projekto sprendinius.