Apie forumą

Kas yra integruotas BIM? Kaip sėkmingai ir efektyviai įgyvendinti BIM technologijas visuose projekto etapuose – nuo konceptualaus projekto, statybų, gamybos iki objekto eksploatacijos? Balandžio 8 d. Vilniuje įvykusio „BIM Forum Vilnius 2016“ metu integruoto visų statinio dalių projektavimo patirtimi, inovacijomis ir jau sukurtais objektais domėjosi projektų vystytojai, skaitmeninės statybos technologijų žinovai ir statybų specialistai.

Renginio ir akimirkos

Nuotraukų albumas

Daugiau nuotraukų galite rasti Facebook'e

„BIM technologijų taikymas idealiu atveju turėtų prasidėti nuo projekto koncepcijos kūrimo ir pereiti į techninį projekto etapą bei paskesnius etapus. Dar labai svarbu, kad visa projekto komanda pasirinktų ne tik suderintas technologijas, bet ir informacijos apsikeitimo modelius naudojant IFC standartus atitinkantį failų formatą. Esminis reikalavimas BIM programinei įrangai – galimybė gauti visų projekto dalių IFC failus ir išsiųsti savo kurtą informaciją. Be šių galimybių projektai nebus efektyvūs“, – akcentavo E. Beržanskis.

Forumo dalyvius pasveikinęs VŠĮ „Skaitmeninė statyba“ ir Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas taip pat akcentavo BIM technologijų taikymo svarbą ne tik privačiame, bet ir viešajame sektoriuje. Pasak D. Gedvilo, tenka tik apgailestauti, kad kol kas viešuosiuose konkursuose nėra reikalaujama taikyti BIM technologijų standartų.

„Newforma Inc.“ direktorius Centrinei ir Rytų Europai Andres Garcia Damjanov

„Newforma Inc.“ direktorius Centrinei ir Rytų Europai Andres Garcia Damjanov

 „BIM Forum Vilnius 2016“ pranešimus skaičiusieji svečiai iš Vokietijos, Austrijos ir Rusijos pabrėžė, kad Europos ir pasaulio kontekste Lietuva yra vertinama kaip sparčiai BIM technologijas įsisavinanti ir progresuojanti šalis.

Apie komunikacijos svarbą integruotame statybų procese konferencijoje kalbėjęs „Newforma Inc.“ direktorius Centrinei ir Rytų Europai Andres Garcia Damjanov pasidžiaugė, kad per paskutiniuosius metus mūsų šalyje sukurti ir įgyvendinami BIM projektai gali lygiuotis į šioje srityje lyderiaujančias Skandinavijos šalis: „Lietuva BIM projektų kiekiu lenkia Austriją, Vokietiją, daug kitų Centrinės ar Rytų Europos šalių. Galite didžiuotis savo pasiekimais skaitmeninių statybos technologijų taikyme.“

„BIM technologijos ne tik skatina efektyviai komunikuoti visuose projekto etapuose, bet yra ir puikus kolektyvinis proto lavinimas“, – įdomų požiūrį išreiškė Novosibirsko universiteto Architektūros, dizaino ir menų katedros profesorius Vladimir Talapov. Pristatęs pagrindines klaidas diegiant BIM, profesorius akcentavo konsultacijų ir darbuotojų mokymo, kaip dirbti BIM aplinkoje, svarbą. Taip pat pabrėžė, jog naudojant BIM projektavimui skirto laiko sąnaudos pradžioje padidėja, bet vėlesniuose etapuose sumažėja nuo 50 iki 80 proc.

Renginio leidinys

Leidinys BIM Forum Vilnius 2016

OpenBIM Awards 2016 nugalėtojai:

  • Geriausias integruotas BIM projektas.
  • Geriausias inžinerinių sistemų projektas.

Administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“ Norvegijoje

Administracinės paskirties pastatas „Mooya Fellesbygg“, HUGAAS Engineering, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016
  • Geriausias konstrukcijų projektas.
  • Geriausias BIM projektas interneto lankytojų nuomone.

STATOIL biurų pastatas Norvegijoje

Statoil biurų pastatas Norvegijoje, Concretus Designers, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016
  • Geriausias BIM projektas forumo dalyvių nuomone.

Vilniaus universiteto jungtinis gyvybės mokslų centras Vilniuje

Jungtinis gyvybės mokslų centras, AB Panevėžio statybos trestas, OpenBIM Awards 2016, BIM Forum Vilnius 2016

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/ibimsolu/domains/bimforum.lt/public_html/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 399